вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten gatunek płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий